Хто повинен бути капітаном «Спартака»? У першому матчі Кубка Париматч Премєр повязка дісталася Єщенко

70

Весна-2019 вийшла для «Спартака» максимально провальною. Команда вилетіла з Кубка Росії і не зуміла потрапити в Лігу чемпіонів. Про золоті РПЛ, природно, ніякої мови теж не йшло. Головний тренер Олег Кононов почав розмовляти з журналістами через губу, не беручи постійну критику.
Як же швидко карета перетворилася на гарбуз! У січні під час підготовки до другої частини сезону-2018/19 «Спартак» впевнено виграв Фонбет Кубок Матч Прем’єр, громлячи «Зеніт» (3:0) і «Локомотив» (4:0). Кононов світився від щастя, приймаючи похвалу. Команда дійсно виглядала сильніше за всіх. Але виявилося, що тренерський штаб червоно-білих просто помилився з підведенням гравців до ідеальної форми на дистанції.
У середу стартував літній аналог того самого турніру, тільки з локацією у Австрії замість Катару. І з назвою Кубок Париматч Прем’єр. Які висновки зробив Кононов? Яким буде «Спартак» після резонансного відходу з команди лідерів минулого – Дениса Глушакова, Дмитра Комбарова, Сальваторе Боккетті? Хто виведе червоно-білих » на поле з капітанською пов’язкою? Чи зіграє новачок Есек’єль Понсе?
Якщо Кононов вирішив перехитрити злочинницю-долю, то у нього це, можливо, вийшло. Як і в Катарі, «Спартак» починав турнір матчем з «Ростовом», як і півроку тому підопічні Валерія Карпіна доставили масу проблем свого більш титулованому супернику. Але на цей раз гра більше велася в одні ворота, саме спартаківські. Оборона в особі Андрія Єщенка, Іллі Гапонова, Іллі Кутепова і Айртона постійно помилялася, перевага у володінні м’ячем (56 на 44 у першому таймі) ніяк не перетворювалося в появу моментів. Жодного удару в площину воріт за 45 хвилин. Зате помилки Гапонова і Айртона привели до голу у виконанні перебуває на перегляді Дмитра Полоза і новачка «Ростова» Олександра Саплинова відповідно.
Кононов щось підказував з бровки, але не так активно, як Карпін. Потрібен був на поле футболіст, який внесе свіжий струмінь, спровокує якісь зміни. Найчастіше таким стає капітан. Проблема лише в тому, що такого у червоно-білих зараз немає. Глушаков пішов, а нового виберуть тільки перед стартом нового сезону. На кого покластися тренеру? До кого прислухатися футболістам?
На матч з «Ростовом» команду з капітанською пов’язкою вивів Андрій Єщенко. У «Спартаку» він з червня 2016-го, йому 35. З позиції віку статус капітана заслуговує. Він входив в ту саму «Ромашку», тому вагу в команді був. Але якщо для російськомовної частини команди Єщенко може бути авторитетом, то як бути з іноземцями? Чи вони будуть реагувати на футболіста, який частіше звичайного носить статус лише запасного?
Інша справа – Георгій Джикия. Зі стартом другого тайму Єщенко залишився на полі, але пов’язку тут же віддав партнеру по обороні, з’явився в перерві. Йому, а не Артему Реброву, хто змінив Олександра Максименко.
Кто должен быть капитаном «Спартака»? В первом матче Кубка Париматч Премьер повязка досталась Ещенко Спорт
Таким чином, саме Джикию можна вважати фаворитом у боротьбі за статус капітана. Тим більше він їм вже був по ходу минулого сезону, коли Глушаков не виходив на поле. Саме Георгій на відміну від більшості партнерів є основним гравцем збірної Росії, що підвищує його активи. Його люблять уболівальники, що теж бонус. Ще б він по-англійськи говорив…
Бентежать лише чутки, згідно з якими Джикией незадоволений… Кононов. Олег Георгійович хоче бачити в центрі оборони футболіста, здатного віддавати якісний перший пас. У Джикии з цим проблеми. «Спартак» з відкриттям трансферного вікна став шукати варіанти заміни, але, схоже, поки адекватної заміни гравця такого рівня не знайти. Якщо ж буде голосувати саме команда, то вона, швидше за все, віддасть свої переваги саме Георгію.
Або Луїсу Адріано. 32-річний бразилець – лідер іноземній частині червоно-білої команди. Айртон, Фернандо, Мельгарехо, Жиго, Ханні і новачок Понсе із задоволенням проголосують за екс-гравця «Мілана». Тільки хіба що Зе Луїш буде проти. Але його серпня і зовсім в команді може не залишитися. Міг би розраховувати на визнання Роман Зобнина. Якщо б не його нордичний характер. Найбільше матчів за «Спартак» провів Жано Ананідзе, але він не може залишитися в клубі на наступний сезон.
Але вибори капітана, визнаємо, не найактуальніше питання. Червоно-білі по справі програли «Ростову», лише кілька разів показавши футбол, який хотіли б бачити вболівальники. Було це вже у другому таймі, коли на полі з’явилися Фернандо, Ханні, Олександр Ломовицкий. Саме від них виходила основна небезпека. Однак підвела реалізація моментів москвичів. Особливо повинен журитися Ломовицкий, зіпсували кілька відмінних проникнень в штрафну Сергія Песьякова. На протилежному лівому фланзі в черговий раз довів неспроможність Олександр Ташаев. А новобранець Понсе не встиг чимось запам’ятатися.
«Ростов» повинен був перемагати крупніше. Глібов данило, чомусь не атакується Наілем Умяровым, ідеальної вертикальною передачею між Гапоновым і Кутєповим вивів один на один Бьорна Сигурдарсона, але той примудрився пробити мимо воріт. В середині другого тайму Жиго помилково викинувся на канадця Річі Эннина, той обійшов француза і викотив м’яч на Эльдора Шомуродова. Узбецький форвард обіграв Реброва, забив, але судді побачили офсайд. Якого не було з-за Мельгарехо. На 87-й хвилині Эннин міг розраховувати на пенальті. Карпін має бути задоволений. Поки складається враження, що у нього роботи на цих зборах буде трохи менше, ніж у Кононова. Хоча експерименти тривають у обох команд.