Село Ярополец: палац мера Москви в XVIII столітті.

12

1) Перед вами руїни садиби генерал-губернатора (мер міста на сучасний лад) Москви Захара Чернишова в селі Ярополец Волоколамського району Московської області, який встиг керувати навіть Могильовим і Полоцьком. До 1941 року в колишній садибі зберігався символічний ключ від Берліна після взяття столиці Пруссії під час Семирічної війни 1756-1763 рр ..

2) Після першого розділу Речі Посполитої в 1772 році призначений генерал-губернатором приєднаних земель (Білоруське генерал-губернаторство). На цій посаді розширював дороги, будував присутствені місця, заохочував перехід уніатського селянства (білоруської греко-католицької та російської уніатської церков, створених в результаті Брестської унії 1596 року у зв’язку з визнанням католицького віровчення і перехід у підпорядкування римському папі з одночасним збереженням богослужіння візантійської літургійної традиції церковнослов’янською мовою. ) в православ’я (білоруське уніатство було приєднане до Російської православної церкви під час Полоцького церковного собору 1839 року). У нинішньому білоруському місті Чечерске Гомельської області було збудовано Спасо-Преображенська церква, що стала одним із перших православних храмів, зведених за його ініціативою на білоруській землі після приєднання до Росії.
Село Ярополец: дворец мэра Москвы в XVIII веке. Волоколамск,Московская летопись,Россия,Ярополец,Москва,путешествия
3) У 1782 році Чернишов одержав призначення губернатором (у той час посаду мала 2 назви: генерал-губернатор або головнокомандувач) Москви після реорганізації Московської губернії роком раніше. По його розпорядженню за проектом Матвія Казакова був відбудований його особистий Палац у самій столиці, який згодом став резиденцією всіх наступних столичних генерал-губернаторів, а в даний час в ньому — будівля мерії Москви.
У 1772 році з своїх володінь утворив перший в Росії майорат — неподільне володіння, яке покликаний був успадковувати старший з графів Чернишових в інтересах збереження цілісності сім’ї або роду. Саме явище майорату до революції 1917 року існувало в сім’ях німецьких і польських дворян західних областей Російської імперії (в саомй російської традиції всі сини, на відміну від майорату, отримували рівну частку спадщини, всім дочкам батьки давали придане; історично ще в Київській Русі існував родовий принцип успадкування — Лествичное право).
4)
5) Присадибна ставок.
6)
7) Занедбаний парк з колоною на честь візиту в садибу Катерини II, в’їзні ворота (в Білорусі більш популярне поняття брама), напівзруйнована садиба після боїв під час битви за Москву.
8) Танцюючий ліс, немов на Куршській косі Калінінградській області.
9)
10) В’їзні ворота (в Білорусі більш популярне поняття брама) і напівзруйнована садиба в результаті боїв під час битви за Москву.
11)
12) Село Ярополец у візуальному стилі серіалу «У всі тяжкі», навіть тут підійде і 3 сезон «Твін Пікса» у сцені приходу дроворуба: «це вода -а це колодязь. Напийся сповна і спустися. Кінь -це білки очей, і темрява всередині».
Забудьте про останню цитату, подивіться 8 серію і самостійно будете трактувати. Я ж кажу, що це нещадний історичний кураж.
13) Сучасний вигляд села.
14)
15) Братська могила 815 полеглих кремлівських курсантів. Це було неофіційне звання учнів і випускників Перших московських кулеметних курсів з підготовки командного складу Червоної армії, дислокованих на території Московського Кремля з вересня 1918 року. Самі ж солдати в 1941-1942 рр. тримали оборону на місцевому відділку Волоколамського укріпрайону і прийняли бій в 2 км на південний захід від Яропольца.
16) Унікальний приклад Казанської церкви в історії російської храмової архітектури, завдяки симетричними обсягами-«близнюками» 1780-1798 рр. споруди в стилі класицизму.
17) Не дивлячись на руинированное стан храму, тут родинна усипальниця роду Чернишових.
19) Як завжди, ви можете підтримати цей журнал на подальші дослідження і на створення нових матеріалів про цікавих куточках Росії та Близького Сходу.
Карта Ощадбанку 4276 0800 1949 1308
Яндекс — Гаманець 4100 1733 8032 683